Педагошкиот стаж во зимски семестар, учебната 2022/2023 година, за редовните, вонредните студенти кои се запишале на овој Факултет ќе се реализира од 28.11 до 20.12.2022, а истиот вонредните студенти ќе можат да го пријават кај референтот на студентски прашања од 21.11 до 25.11.2022.

Дополнително УПАТСТВО за реализација на педагошкиот стаж, во зимскиот семестар од академската 2022/2023 година студентите ќе добијат од одговорниот професор ментор.
*За студентите на одделенска настава одговорен професор-ментор кој со потпис во Пријавата, Потврдата и во Индексот ќе го потврди реализирањето на стажот ќе биде проф. д-р Ирена Китанова.

*За студентите на предучилишно воспитание одговорен професор-ментор кој со потпис во Пријавата, Потврдата и во Индексот ќе го потврди реализирањето на стажот ќе биде проф. д-р Деспина Сивевска.

*За студентите на педагогија одговорен професор-ментор кој со потпис во Пријавата, Потврдата и во Индексот ќе го потврди реализирањето на стажот ќе биде доц. д-р Јадранка Рунчева.

*За студентите на историја-наставна одговорен професор-ментор кој со потпис во Пријавата, Потврдата и во Индексот ќе го потврди реализирањето на стажот ќе биде проф. д-р Верца Јосимовска.

*За студентите на археологија одговорен професор-ментор кој со потпис во Пријавата, Потврдата и во Индексот ќе го потврди реализирањето на стажот ќе биде проф. д-р Трајче Нацев.